MŠ Rokytnice v Orlických horách

Mateřská škola Rokytnice v Orlických horách

Informace pro rodiče

• oblečení dětí - prosíme rodiče, aby oblečení svých dětí přizpůsobovali počasí, herním činnostem a jednoduchosti oblékání. Viditelně označit oblečení (bundy, oteplováky, kombinézy,..) vyžádáno opatřením k co nejbezpečnějšímu provozu MŠ.

• omlouvání dětí - nedostaví-li se dítě do 8:00 do MŠ, je automaticky odhlášeno. Pokud víte o dlouhodobé nepřítomnosti svého dítěte, budeme rádi, když nás předem informujete.

• pitný režim - pro děti je zařízen celodenní pitný režim - tj.ráno ve třídě, během stravování, při pobytu na zahradě a jiných aktivitách

• poplatky - úplata za předškolní vzdělání v MŠ (školné) 280 Kč

• předškolní děti jsou ze zákona osvobozeny od úplaty

Jak dětem usnadnit zvykání a pobyt v MŠ

• Oblékejte děti jednoduše, čistě, přiměřeně počasí.

• Podepište dětem všechny věci, ukládejte je pozorně na příslušná místa, nepodepsané věci vám učitelky nemohou hledat po mateřské škole (zejména při převádění dětí do jiné třídy).

• V zimním období dejte dětem do skříňky náhradní punčocháče, spodní prádlo.

• Nezapomeňte vybavit děti pohodlným oblečením na pobyt venku, aby dítě mohlo pobytu venku skutečně využít ke hře a sportování.

• Podporujte samostatnost dítěte a dávejte mu takové oblečení, aby si mohlo co nejvíce pomoci samo.

• Oblečení si berte pravidelně na praní – hrací oblečení a oblečení na pobyt venku podle potřeby, pyžamo co 14 dnů.

• Nedávejte dětem na akce mimo MŠ deštníky!!!

• Veďte děti k tomu, aby nenosily do MŠ hračky (jen po dohodě s učitelkou a na omezené období), drobnosti.

• Sledujte nástěnky a reagujte na ně.

• Potřebujete-li si promluvit s paní učitelkou, je to možné krátce při předávání dětí, delší rozhovor si raději domluvte na dobu, kdy učitelka není sama ve třídě, příp. po její pracovní době.

• V případě potřeby mluvit s ředitelkou školy si raději domluvte schůzku předem.

• Chce-li dítě ukázat kamarádům narozeninový dárek, drahou knihu apod., předejte ji raději paní učitelce, která si dárek společně s dětmi prohlédne a uloží jej na bezpečné místo.

• Chce-li dítě oslavit s kamarády v MŠ svůj svátek nebo narozeniny, vybírejte s rozmyslem sladkosti (měkké bonbóny).

• Udržujte pořádek ve škole i v okolí školy, veďte k tomu i děti.

• Při vstupu do prostorů školy používejte návleky či donesené pantofle.

• Máte-li jakoukoli pochybnost o nějaké skutečnosti, činnosti školy apod., informujte se raději přímo u personálu školy, rády vám pomůžeme.

• Využívejte možnosti zapojovat se přímo do činnosti školy, nebojte se nabídnout pomoc, vlastní aktivitu, nápad.

• Potřebujete-li poradit, půjčit literaturu, doporučit výběr, vyzkoušet si školní pomůcku apod., rády vám poradíme.

skoro jasno 4 °C -2 °C
středa 20. 3. jasno 6/-1 °C
čtvrtek 21. 3. jasno 7/-1 °C
pátek 22. 3. zataženo 8/0 °C

Sníh v březnu škodí osení i vinné révě.

Na svatého Josefa vyskočí beránek na vršek a poděkuje hospodáři.

Další

Hlasujte kliknutím na jednu z možností