MŠ Rokytnice v Orlických horách

Mateřská škola Rokytnice v Orlických horách

Mateřská škola Rokytnice v Orlických horách

Školní vzdělávací program: Žijeme na horách

Motto: Když jsme zdraví, svět nás baví

• Opravená budova bývalé staré školy
  • Přírodní zahrada s možností pěstování, pozorování a sportování. Součástí jsou prvky k lezení, šplhání, dvě skluzavky, houpadla, zahradní posluchárna, dřevěné sochy, kameniště a pískoviště, prolézačky, trampolína
  • Edukační prvky a možnosti pokusů a pozorování – hmyzí domek, ptačí budky, krmítka, záhonky, ohniště
  • Blízkost dětského hřiště a sportoviště
  • Součástí budovy je kuchyně využívaná pro děti a zaměstnance
  • V dolní části zahrady je přírodní bludiště a letní mlhoviště

Provoz mateřské školy
  • 6,30 – 16,30 hodin

Kapacita

• 3 třídy převážně dělené podle věku, s přihlédnutím k sourozeneckým vazbám a přání rodičů

Co nabízíme

• Výchovu a vzdělávání dětí zpravidla od 2 – 6 let
  • Třída předškoláků zaměřená na přípravu na vstup do ZŠ
  • Vstřícné prostředí, kvalifikované učitelky

Náš tým

• Kvalifikované předškolní pedagožky
  • Logopedické asistentky
  • Kvalifikovaná speciální pedagožka
  • Provozní zaměstnanci, kvalifikovaná kuchařka

Jak pracujeme a kam směřujeme

Při práci s dětmi využíváme především projektovou metodu, prožitkové, kooperativní a integrované učení. Snahou učitelek je preferovat prožitkové učení, reagovat na vzniklé situace, využívat momentálních situací a vytvářet i modelové.

• Zdravý životní styl a pohybové aktivity

Výchova ke zdravému životnímu stylu je záležitostí všech zaměstnanců školy. Dítě je schopno vycítit opravdovost a reaguje na vzor, proto je potřeba se chovat tak, aby dítě pochopilo, že každý nese zodpovědnost za své zdraví. Je nutné si uvědomit, že jsou faktory prospěšné k životu, ale i opačné a toto předat dítěti.

• Individuální přístup a rozvoj osobnosti dítěte

Respektování individuálních zvláštností dětí. Podpora dětí z méně podnětného prostředí. Věnovat zvýšenou péči dětem se zvláštními vzdělávacími potřebami. Motivovat a projevovat uznání. Učit dítě spolupracovat, oponovat a umět říct svůj názor. Napomoci dítěti najít svůj vlastní přístup k životu. Umožnit dítěti co nejméně problematický vstup do kolektivu z rodiny.

• Spolupráce s rodiči a veřejností

Naučit chápat rodiče i celou veřejnost fakt, že mateřská škola je nedílnou součástí vzdělávací soustavy naší republiky a že vzdělání probíhající v MŠ má nezastupitelnou úlohu při získávání kompetencí předškolního dítěte. Všemožně se snažíme podchytit zájem rodičů o činnost školy a využít jejich zájmu k pomoci při organizování školních akcí.

Podporujeme u veřejnosti povědomí o spoluodpovědnosti za mladou generaci. Zapojení veřejnosti a zvýšení zájmu o aktivity školy.

• Tradice, místo, kde žiji a poznávání přírody

Vysvětlujeme a přibližujeme dětem tradice kraje, zvyky a pěstujeme hrdost na příslušnost k rodnému kraji i rodné zemi. Umožňujeme dětem návštěvy významných míst v okolí a pěstování aktivního zájmu o výsledky lidské práce a o lidovou moudrost.

Nabízíme poznávání živé i neživé přírody přímým kontaktem, setkáváním se zvířaty a péčí o životní prostředí. Učíme děti chápat bohatost a rozmanitost přírody a nutnost přírodu ochraňovat.

déšť se sněhem 7 °C -1 °C
sobota 20. 4. sněžení 3/-1 °C
neděle 21. 4. zataženo 3/-2 °C
pondělí 22. 4. mírné sněžení 5/-4 °C

Duben hojný vodou - říjen vínem.

Když stromy v dubnu odkvetou, hojně ovoce ponesou.

Další

Hlasujte kliknutím na jednu z možností